De câteva luni, aici se desfășoară lucrări de modernizare și reconfigurare a spațiului pentru persoanele de toate vârstele. În loc să aprecieze acest lucru, unii localnici nu scapă niciun prilej de a critica orice inițiativă a primarului Felix Borcean și intervenție a specialiștilor care au gândit planul de reabilitare și modernizare al parcului.
Ca și cum nu ar fi fost suficient, unii au găsit de cuviință să se „războiască” cu aparatele de joacă instalate deja.
Pentru a doua noapte la rând, , pump trackul amenajat în Parcul Teiuș a fost vandalizat de persoane necunoscute.
„Pentru a doua noapte la rând, noul pump track din Parcul Teiuș a fost vandalizat! Niște cetățeni fără pic de bun simț au rupt gardurile, au aruncat cu pietre și s-au urcat pe noua pistă pump track, deși aceasta a fost înfoliată și împrejmuită pentru a opri accesul.
Vă atenționăm că vom avea toleranță 0 față de astfel de persoane, se va întări paza și zona va fi supravegheată 24/24!
Suntem extrem de dezamăgiți că în comunitatea noastră există astfel de persoane!”, susțin reprezentanții administrației locale.”, susțin reprezentanții administrației locale.




